PROCESSING PIWA

CFT ROLEC® to kompetentny bawarski zespół złożony z piwowarów, projektantów AutoCAD, inżynierów, automatyków, mechaników i spawaczy, od lat wspólnie tworzących kompletne instalacje browarnicze pod klucz. Jesteśmy w stanie dotrzymać punktualności dostaw oraz właściwego planowana i niezawodności na każdym etapie realizacji projektu. CFT ROLEC realizuje kompleksowe lub częściowe dostawy sprzętu dla browarów rzemieślniczych (skala od 5 000 do 30 000 hl rocznie) oraz dla browarów średnich i większych rozmiarów (skala od 50 000 do 350 000 hl rocznie). W naszej ofercie posiadamy:
Systemy magazynowania, mielenia i transportu słodu kompletne warzelnie

– kadzie zacierne
– kadzie filtracyjne
– kadzie warzelne
– kadzie osadowe

fermentowanie, leżakowanie i tanki systemy chmielenia i hopnik™ i dryhopnik™

System BeraBrew
– dostawca platformy systemowej: ROLEC / A-On
– sprawdzona w licznych światowych realizacjach

System Braumat
– dostawca platformy systemowej: Siemens
– wersja BRAUMAT Classic lub BRAUMAT Compact PC S7

System Brewmaxx
– dostawca platformy systemowej: ProLeit.
– wersja Brewmaxx Compact, Brewmaxx Express lub pełna wersja Brewmaxx

PIWO KRAFT

FIRSTBREW™  jest kompaktową warzelnią firmy CFT adresowaną do browarów rzemieślniczych. To system w pełni automatyczny, dostępny w konkurencyjnych cenach, na wyższym poziomie technologicznym niż rozwiązania konkurencyjne. Forma jednorodnego monobloku pozwala na instalację na niewielkiej przestrzeni.

CFT_rgb_payoff_300ppi-2

MODUŁOWY: ergonomiczna konstrukcja pionowa
AUTOMATYCZNY: wysoki stopień kontroli i automatyzacji
UNIWERSALNY: dostępne różne konfiguracje
KOMPAKTOWY: mniejsza powierzchnia hali (20m²) i wysokie standardy produkcji
EFEKTYWNY: od 5 000 hl do 30 000 hl rocznie
KONCEPCJA „PLUG & PLAY”: włącz i działaj

TRYBY ROBOCZE: 
1 warka w 8 godzin
2 warki w 11 godzin
3 warki w 14 godzin
6 warek w ciągu 24 godzin (wynik dla piwa typu lager).

BUDOWA: 
Warzelnia FIRSTBREW™ składa się z 4 naczyń, zaprojektowanych w formacie 2 na 2:

para nr 1
góra: kadź zacierno-warzelna
dół: zbiornik buforowy produktu

para nr 2
góra: kadź filtracyjna
dół: whirlpool

PROCESSING NAPOJÓW

SYROPIARNIE

Kompletne syropiarnie CFT MANZINI ® dostępne są wersji od 3 000 do 60 000 l / h produktu końcowego i pracują w trybie automatycznym lub półautomatycznym. Na etapie projektowania dopasowujemy rozwiązania do konkretnych potrzeb technologicznych i wielkości hali Klienta.

PASTERYZATORY PRZEPŁYWOWE

CFT MANZINI posiada urządzenia w wersji pasteryzatorów rurowych i płytowych wymienników ciepła. Są one przystosowane m.in. do napojów gazowanych, takich jak: piwo, napoje energetyczne, napoje klarowne oraz z udziałem cząstek.
Współpracują one m.in. z naszymi monoblokami przeznaczonymi do rozlewu produktów niegazowanych na gorąco, gdzie ważna jest odpowiednia recyrkulacja produktu oraz zastosowanie systemów odgazowywania z odzyskiem aromatów oraz z homogenizacją

MIKSERY I SATURATORY

Miksery model „Sym Mix” służą do odgazowywania wody przed procesem saturacji do mieszania syropu z wodą i CO2, występują one w wersjach o wydajności od 5 000 do 60 000 l/h. Saturatory model „Sym Car” służą do odgazowywania i saturacji wody lub gotowych niegazowanych napojów z wydajnością od 5 000 do 60 000 l/h.

Dla każdej grupy maszyn dostępny jest szeroki wachlarz wyposażenia opcjonalnego.

ULTRAPAK. ŚRODEK LINII

PASTERYZATORY I SCHŁADZACZE

CFT ® jest producentem pasteryzatorów, podgrzewaczy oraz schładzaczy tunelowych przeznaczonych do obróbki termicznej napojów oraz produktów spożywczych. Tunelowej obróbce termicznej poddawane są produkty pakowane w puszki aluminiowe, puszki stalowe, słoiki szklane i plastikowe, butelki szklane, butelki PET, butelki polietylenowe, opakowania kartonowe oraz woreczki typu „pouch” lub „doypack”.

OBSŁUGIWANE PRODUKTY

piwo i napoje
soki owocowe i warzywne
koncentraty pomidorowe
sery topione
ketchupy i sosy
baby food
napoje izotoniczne i energetyczne
ogórki i warzywa konserwowe

Wspólna zasada działania tuneli pasteryzacyjnych, schładzających i podgrzewających polega na dystrybucji wody procesowej za pomocą dysz natryskowych na produkt z wykorzystaniem zadanej temperatury i wartości przepływów. Układ wymienników i pomp sterowany jest za pomocą instrumentów kontrolnych i PLC.