PROCESSING PIWA

PROCESSING PIWA ZIPTECH

PRODUCENT

Węgierska firma ZIPTECH od 1993 roku dostarcza innowacyjne, kompletne rozwiązania do produkcji piwa – począwszy od obsługi słodu, kadzi zaciernych, filtrujących i warzelniczych, schładzaczy, stacji CIP, dozowania chmielu a na zbiornikach fermentacyjnych kończąc… 

Więcej informacji o firmie ZIPITECH w linku poniżej:

ŚRUTOWANIE I ZACIERANIE SŁODU

Słód jest najcenniejszym bazą Twojego piwa. Właściwe obchodzenie się i przetwarzanie słodu jest kluczowym czynnikiem ekonomicznego funkcjonowania browaru. ZIP TECH oferuje kompletne i elastyczne rozwiązania od przybycia słodu do obróbki młóta, w tym instalacje do:
• składowania
• przenoszenia
• mielenia i ważenia
• obróbki młóta zbożowego


URZĄDZENIA DO ŚRUTOWANIA SŁODU
Właściwe mielenie słodu jest kluczowym czynnikiem dla optymalnych procesów zacierania i klarowania. Wybór sprzętu, który gwarantuje jakość rozdrabniania Twoich ziaren, stabilność piwa i opłaca się w dłuższej perspektywie. ZIP TECH oferuje śrutowniki o wydajności 250, 600 i 1200 kg/godz. w wersjach z 2 i 4 rolkami.

URZĄDZENIE TYPU: PRE-MUSHER Z POMPĄ
Jednym z kolejnych procesów w piwowarstwie jest zacieranie.
Kluczowe są:
• szybkie zwilżenie;
• szybka aktywacja enzymów;
• jednorodne mieszanie dające równomierne zacieranie.
Nasze systemy wstępnego zacierania zostały opracowane w celu maksymalnej poprawy jakości i wydajności procesu.

WARZELNIE I BROWARY

Proponowana przez nas skala wybicia brzeczki waha się w przedziale od 0,5 hl aż do 80 hl.
Browary budowane przez ZIP-TECH wyposażone są w inteligentne technologie umożliwiają warzenie również zatężonej brzeczki (HGB), optymalne uzyski oraz niskie koszty operacyjne i osobowe dzięki w pełni zautomatyzowanym procesom.

Dzięki opracowanemu oprogramowaniu ZIPMATIC większość etapów warzenia jest mierzona, zapisywana i wyświetlana w przyjaznym dla użytkownika, spektakularnym interfejsie. Browary ZIP mają precyzyjnie zaprojektowane rurociągi ze stali nierdzewnej między zbiornikami warzelni, a pompami wyposażonymi w zawory pneumatyczne i armaturę ustawioną zgodnie z wymaganiami technologicznymi klienta.

Rurociągi pośrednie są spawane przez profesjonalną ekipę montażową ZIP na terenie browaru w reżimie odpowiadającym wymaganiom technologicznym i normom przemysłu spożywczego. Wszystkie pompy są wyposażone w zabezpieczenie przed pracą na sucho. Oprócz rurociągów nasze warzelnie są przekazywane z kompletnym okablowaniem elektrycznym. W zależności od wielkości systemu dostarczamy warzelnie zamontowane w kompaktowej formie „plug & play” dla łatwiejszej instalacji i uruchomienia.

PRZYKŁADOWE ROZMIARY BROWARÓW

warzelnia 2.5 hl

warzelnia 5 hl

warzelnia 20 hl

warzelnia 40 hl

FILMY

PRZYKŁADOWE REFERENCJE