Spragnieni kupujemy aluminiową puszkę, odbezpieczamy jej zawleczkę i nagle… nieapetyczny obrazek odbiera nam całą ochotę na ulubiony napój. Zniesmaczeni próbujemy umyć puszkę, przelać jej zawartość do szklanki lub użyć słomki. Jednak to nie zawsze możliwe. Nie masz czasami wrażenia, że niezabezpieczone wieczko puszki jest jak niezamknięta butelka?! Zastanawiasz się jak to możliwe.
Nietrudno sobie wyobrazić puszki przechodzące z czystych nowoczesnych linii produkcyjnych w rozlewniach – gdzie w większości wdrożony jest kosztowny System Analizy Zagrożeń i pełna Kontrola Punktów Krytycznych (tzw. HACCP). Cały dalszy ciąg układanki znajduje się w większości przypadków poza kontrolą, począwszy od środka transportu, poprzez operacje rozładunku i magazynowania, aż po ekspozycję na półce w sklepie. Transport, logistyka i handel mogą nieść ze sobą pewne ryzyko. Większość puszek jest rozpakowywana z opakowań zbiorczych i poddawana ekspozycji indywidualnej, lecz nawet te z nich, które są pakowane w kartonik lub w zgrzewkę są narażone na wiele czynników ryzyka. Towar przechodzi z rąk do rąk. Kurz, bakterie, wirusy, toksyny.
Nie tylko dziś, w dobie pandemii, ale od wielu lat eksperci z zakresu medycyny i bezpieczeństwa żywności testują wieczka aluminiowych puszek zebranych ze stacji benzynowych, barów szybkiej obsługi, z automatów do napojów i ze sklepów spożywczych. Tylko pozornie wszystko jest OK. Eksperci jednak ostrzegają. Nie można przejść obojętnie obok wyników analizy mikrobiologicznej. Gdy wieczko puszki daje dodatni wynik na obecność pałeczki Escherichia coli, (lub Stenotrophomonas maltophilia, Pseudomonas luteola, Enterobacter cloacae i innych patogenów), musimy być świadomi, że patogeny te wywołują biegunki, wymioty, choroby układu oddechowego, zapalenie płuc, gorączkę, bóle głowy i ból gardła. To wszystko, obok fatalnej oceny wizualnej, może mieć przecież wpływ na negatywne postrzeganie marki.
Oczywiście należy uczciwie przyznać, że krążąca w mediach informacja o śmierci osoby, która pijąc napój z puszki zaraziła się leptospirozą (groźną chorobą przenoszoną przez gryzonie) okazała się fake newsem. Zdaniem ekspertów z zakresu medycyny i weterynarii jest bardzo nieprawdopodobne, aby bakterie leptospirozy mogły przetrwać wystarczająco długo na powierzchni wieczka puszki, by zainfekować rzekomą ofiarę. Prawdą jest jednak to, że poruszane kwestie brzmią wystarczająco przekonująco i warto sięgnąć po technologie, które skutecznie zabezpieczą puszkę
Aluminiowa puszka jest lekkim, wygodny i modnym opakowaniem. Dobra wiadomość jest również taka, że według najnowszych danych poziom recyklingu puszek aluminiowych po napojach wyniósł w Polsce nie mniej niż 80,5%. Tym samym aluminiowa puszka jest aktualnie najlepiej odzyskiwanym odpadem opakowaniowym w Polsce (dane z 2018 r.).
ECOCAP’S® TO BEZPIECZEŃSTWO I FUNKCJONALNOŚĆ
Do jednej z najbardziej efektywnych technik zabezpieczenia wieczka puszek napojowych zaliczyć należy opatentowaną metodę termo-mechaniczną ECOCAP’S z wykorzystaniem aluminiowej platynki SAFETY CAP.
W przeciwieństwie do alternatywnych rozwiązań, wykorzystujących plastikowe zakrywki oraz kleje kazeinowe z cienką folią aluminiową, technologia ECOCAP’S® nie pozwala na gromadzenie się wilgoci na powierzchni puszki. Rozwiązanie to zapobiega tworzeniu się pleśni i proliferacji flory bakteryjnej. Odporność platynki została potwierdzona w testach zanurzeniowych w wodzie, jak i w wysokiej temperaturze (do 60° C). Dlatego puszki z platynką SAFETY CAP® mogą być chłodzone w wodzie, w lodówkach i w naczyniach z lodem, mogą być też dystrybuowane w automatach „na gorąco” i „na zimno”.
EFEKTYWNE ZABEZPIECZENIE PUSZKI POLEGA W TYM PRZYPADKU NA TRWAŁYM POŁĄCZENIU GÓRNEGO PIERŚCIENIA PUSZKI Z ALUMINIOWĄ PLATYNKĄ. JEST TO MOŻLIWE DZIĘKI KONTROLOWANEMU DOCISKOWI I
WYSOKIEJ TEMPERATURZE GŁOWIC ROBOCZYCH ECOCAP’S (ok. 220OC).
Zgrzany z puszką aluminiowy Safety Cap jest nie tylko technologiczną gwarancją. To sposób komunikacji z konsumentem i bezpieczeństwo. Safety Cap jest piękny. Jego podstawową funkcją jest ochrona górnej części puszki przed kontaktem z czynnikami zewnętrznymi, ale w rzeczywistości to również prawdziwy powiew świeżości i potężna dawka charakteru. Aplikując Safety Cap na puszkę możesz wyróżnić ją dodatkową grafiką. Zadrukuj jego rewers: wykorzystaj to narzędzie do prowadzenia akcji promocyjnych, konkursów lub strategii marketingowych. Uwolnij swoją kreatywność.
Po wypiciu drinka Twój aluminiowy Safety Cap można po prostu zwinąć w kulkę i wrzucić do puszki. Możesz to zrobić, ponieważ jest on w 100% aluminiowy i nadaje się do recyklingu. Dzięki czemu Twoja puszka i Safety Cap są wyjątkowo bezpieczne i przyjazne dla środowiska !
Więcej informacji: https://browar.info/ecocaps/