NALEWARKI I MONOBLOKI

Inwestycja w maszynę rozlewniczą jest ukierunkowana głównie na spełnieniu oczekiwanych parametrów jakościowych piwa lub napoju oraz na trosce o efektywność i niezawodność sprzętu w długiej perspektywie czasowej. Dlatego w tym konkretnym przypadku warto postawić na wysoką jakość. Wytrawny Kupujący zdaje sobie sprawę, że mówimy tu o najcenniejszym elemencie całej „układanki”. Dobry rozlew to serce i podstawa linii, a my mamy w ofercie monobloki i trójbloki, które spełniają wszystkie Twoje oczekiwania. Na nasz szeroki asortyment nalewarek, przeznaczonych do pracy z butelkami, składają się najwyższej jakości maszyny produkowane przez 2 zakłady grupy CFT, z którą współpracujemy od 2 dekad:

– zakłady COMAC w Bonate Sotto (Bergamo) – producent specjalistycznych trójbloków i monobloków rozlewniczych do piwa
– zakład CFT w Parmie – producent monobloków i trójbloków rozlewniczych do wód mineralnych i napojów.

nalewarki i monobloki do butelek
nalewarki i monobloki do butelek

Oto wybrane modele

MASTER G TECH

MASTER G TECH jest ultranowoczesną maszyną ciśnieniową przystosowaną do nalewu w butelki szklane i butelki PET*. Maszyna posiada elektropneumatyczny system sterowania pracą zaworów nalewających (również w trakcie produkcji) oraz możliwość preewakuacji powietrza (pojedynczej, podwójnej lub potrójnej), co jest szczególnie cenione przez przemysł piwowarski i producentów napojów wrażliwych na tlen. Do niewątpliwych zalet nalewarki należy zaliczyć system automatycznego zamykania obwodów wewnętrznych (C.I.P.), system automatycznego mycia powierzchni zewnętrznych (C.O.P.) i higieniczną konstrukcję modułową. Maszyna jest dostępna w formie monobloku lub trójbloku (płuczka-nalewarka-zamykarka) i ma zastosowanie w liniach o wydajności:

* OPCJA

od 5 000 do 70 000 butelek/h

OBSŁUGIWANE PRODUKTY

 • napoje szczególnie wrażliwe na tlen
 • piwo
 • nalewarki i monobloki do butelek

  MASTER RS

  MASTER RS należy do grupy nalewarek ciśnieniowych ze zbiornikiem pierścieniowym, stosowanych do rozlewu napojów gazowanych i niegazowanych w butelki szklane oraz w butelki PET. Maszyna jest dostępna w formie monobloku lub trójbloku (płuczka-nalewarka-zamykarka) i ma zastosowanie w liniach o wydajności od 5 000 do 70 000 butelek/h.

  OBSŁUGIWANE PRODUKTY

  • piwo i cydr
  • wody i napoje niegazowane
  • wody i napoje gazowane
  • wina musujące i spokojne
  • likiery i napoje alkoholowe
  • soki nalewane na gorąco* lub na zimno

  * OPCJA

  ZALETY

  • Doskonałe właściwości napełniania, wysoka precyzja, obsługa produktu i kontrola zawartości tlenu.
  • Łatwa i ekonomiczna konserwacja.
  • Wysoki stopień higieny.

  od 6 000 do 70 000 butelek/h

  id13_Grafika4

  MASTERTRONIC

  Nalewarki i monobloki do butelek

  Elektropneumatyczna nalewarka “Mastertronic” wyposażona jest w serwo-sterowane zawory nalewające możliwiające kontrolę faz nalewu:

  1. pre-ewakuacja pustych butelek
  2. system przepłukiwania butelek przed nalewem CO2
  3. podwójna pre-ewakuacji (uzyskania niskiego TPO)
  4. otwieranie zaworu ciśnieniowego i ładowanie CO2
  5. nalew
  6. zamykanie zaworu po zakończeniu nalewu
  7. 1° dekompresja
  8. 2° dekompresja (jeśli wymagana)
  9. 3° dekompresji (jeśli wymagana)

  GWARANTOWANE PARAMETRY I UBYTKI W CZASIE NALEWU PIWA

  ZUŻYCIE CO2 NA NALEWARCE         
  290g/hl przy pojedynczej preewakuacji
  350g/hl przy podwójnej preewakuacji
  POZIOM ROZPUSZCZONEGO TLENU
  W PIWIE PRZED NALEWEM (max)   20 ppb (PIWO KLIENTA)
  POZIOM TLENU ZAABSORBOWANY PODCZAS NALEWU      Od 50 do 70 ppb
  CAŁKOWITY POZIOM TLENU
  PO NALEWIE (TPO) przy podwójnej preewakuacji     Od 70 do 90 ppb

  Jeśli zaistnieje taka potrzeba, proces nalewania może odbywać się w systemie wydzielonego powrotu powietrza (sugerowany w przypadkach, gdy konieczne jest obniżenie do minimum poziomu natlenienia produktu, jak na przykład w przypadku piwa); może on być załączony i odłączony automatycznie. 

  Zaletą elektronicznego system napełniania “MASTERTRONIC” jest możliwość uzyskania większego poziomu elastyczności i efektywności w porównaniu z tradycyjnym systemem wykorzystującym sterowanie mechaniczne, celem uzyskania największej wydajności przy zmianie receptury.

  Po wprowadzeniu przez operatora na wyświetlaczu typu butelki, parametrów produktu oraz innych parametrów mających mieć wpływ na rozlew (jak np.: temperatura, zawartość CO2, stopień zawartości alkoholu), oraz receptury, maszyna sama dobiera ustawienia, optymalizując poszczególne czasy w/w cykli. 

  Wykorzystane w maszynie przeciwciśnieniowe zawory nalewające charakteryzują się najwyższm stopniem wykończenia.

  Ich konstrukcja umożliwia szybkie przeprowadzenie wszelkich interwencji oraz czynności związanych z konserwacją.

  System elektropneumatycznego sterowania zaworem

  W jego skład wchodzi wodoodporna szafa z eletrozawrorami, wewnątrz której umieszczono zawory podłączone do sieci przemysłowej typu DEVICE NET, celem kontroli poszczególnych faz nalewu.

  System jest typu modułowego, co oznacza, że w dowolnym momencie można dodać kolejne elektrozawory dla dodatkowych funkcji (np. preewakuacja lub samopoziomowanie napoju w przypadku pracy z butelką typu longneck).

  od 6 000 do 70 000 butelek/h

  OBSŁUGIWANE PRODUKTY

  • piwo specjalne
  • napoje szczególnie wrażliwe na tlen
  •  

  MAGIC HF

  MAGIC HF jest maszyną przeznaczoną do nalewu napojów niegazowanych na gorąco i na zimno. Specjalna konstrukcja zaworów, duże średnice elementów prowadzących opakowania, skuteczne procedury mycia i dezynfekcji, jak również możliwość nalewu w każdy rodzaj opakowania (butelka PET, butelka szklana oraz puszka*) sprawiają, że MAGIC HF jest szczególną propozycją dostępną na rynku. Maszyna wyposażona w zbiorniki zewnętrzne i jest produkowana w formie monobloku lub trójbloków (płuczka-nalewarka-zamykarka, seamer*) oraz czwórbloków doposażonych w wieżyczkę do aplikacji dużych cząstek, nasion i miąższy.

  * OPCJA

  od 5 000 do 65 000 butelek/h

  OBSŁUGIWANE PRODUKTY

  • napoje izotoniczne i energetyczne
  • napoje witaminizowane
  • stilldrinki
  • ice tea i ice coffee
  • soki i koktajle.
  id13_Grafika5
  Nalewarki i monobloki do butelek

  MASTER PET

  MASTER PET jest maszyną ciśnieniową ze zbiornikiem centralnym, dedykowaną do rozlewu w butelki PET, dostępną w formie monobloku lub trójbloku (płuczka-nalewarka-zamykarka), wykorzystującą sposób prowadzenia butelki za szyjkę. Znajduje ona zastosowanie w liniach o wydajności od 5 000 do 70 000 butelek/h.

  OBSŁUGIWANE PRODUKTY

  • wody i napoje niegazowane
  • wody i napoje gazowane
  • piwo i cydr

  od 5 000 do 70 000 butelek/h

  MAGIC PET

  MAGIC PET jest nalewarką grawitacyjną ze zbiornikiem centralnym, dedykowaną do rozlewu w butelki PET, dostępną w formie monobloku lub trójbloku (płuczka-nalewarka-zamykarka), wykorzystującą sposób prowadzenia butelki za szyjkę. Znajduje ona zastosowanie w liniach o wydajności od 5 000 do 70 000 butelek/h.

  OBSŁUGIWANE PRODUKTY

 • soki owocowe i warzywne
 • napoje niegazowane
 • wody niegazowane
 • od 5 000 do 70 000 butelek/h

  SAGITTA

  COMAC & CFT

  Model SAGITTA jest ultranowoczesną maszyną przeciwciśnieniową przystosowaną do pracy z wydajnością charakterystyczną dla kraftowych, małych browarów. Występuje w formie dwu i trójbloków (płuczka, nalewarka i zamkarka). Ma ona zastosowanie do nalewu piwa oraz produktów gazowanych i niegazowanych w butelki szklane.

  do 5 000 butelek/h

  ZALETY

  Optymalne ustawienia dla wszystkich parametrów pracy (płukanie, preewakuacja, regulacja ciśnienia, napełniania).

  Dedykowane receptury dla różnych typów produktów, regulowane i wybierane przez HMI.

  Wszystkie zapamiętane w formie receptur parametry pozostają niezmienione dla danego typu piwa czy napoju; niezależnie od wydajności maszyny,

  nalewarki różnych rodzajów napojów do butelek
  nalewarka do butelek - comac

  CYGNUS

  COMAC & CFT

  Wyjątkowy monoblok hybrydowy do napełniania butelek lub puszek z prędkością do 1.200 bph / cph. W jego skład wchodzą płuczka butelek szklanych, izobaryczna nalewarka butelek lub puszek oraz jednogłowicowy seamer i kapslownica.

  Maszyna nadaje się do pracy z piwem oraz napojami niegazowanymi i gazowanymi.

  Zastosowanie elektropneumatycznych zaworów napełniających sprawiają, że ta maszyna jest idealnym rozwiązaniem dla skali rzemieślniczej i osiąga wydajność do 1.200 bph / cph.

  do 1 200 butelek lub puszek/h