MASZYNY I LINIE DO BECZEK KEG
commac - dystrybucja maszyn
cft - dystrybucja maszyn
commac - dystrybucja maszyn
cft - dystrybucja maszyn

NALEWARKI I LINIE DO BECZEK KEG

Nasze automatyczne nalewarki i linie KEG marki COMAC® CFT stosowane są do nalewu ciśnieniowego piwa, wina niegazowanego, wina musującego i napojów. Są one przystosowane do pracy ze stalowymi beczkami KEG lub z jednorazowymi beczkami KEG wykonanymi z tworzywa PET.

MASZYNY PÓŁAUTOMATYCZNE

Wydajności półautomatycznych systemów myjąco – napełniających COMAC kształtują się w przedziale od 15 do 40 beczek KEG / h.

Różnorodność dostępnych akcesoriów i głowic pozwala na pracę z KEGAMI plastikowymi różnych dostawców: Polikeg®, Ecokeg®, Dolium®, Petainer®, Key Keg®, czy Slim Line®. Jesteśmy w stanie dopasować nasze urządzenia również do innego typu kegów (a nawet dostarczyć również maszyny maszynę do wydmuchu kegów własnych).

Przy użyciu tej samej maszyny, dzięki prostym zmianom przeprowadzonym na klawiaturze panelu operatora oraz po zmianie mechanicznych elementów formatowych (urządzenie centrujące KEG oraz głowica nalewająca dostosowana do danego typu KEG) możliwa jest praca z beczkami stalowymi i beczkami PET.

Sterowanie fazami pracy odbywa się automatycznie. Jedynymi operacjami ręcznymi są załadunek i rozładunek KEG. Te systemy są zaprojektowane tak, aby automatycznie przeprowadzać cykle mycia i napełniania beczek, pozostawiając operatorom tylko ręczną zmianę beczek KEG.

Kompaktowa konstrukcja, w całości wykonana ze stali nierdzewnej, przesyła roztwory myjące do głowicy myjącej z wykorzystaniem pompy wirowej.

Główne komponenty robocze używane do produkcji maszyn półautomatycznych są takie same, jak w jednostkach o średniej i wysokiej wydajności.

Panel operatorski pozwala kontrolować wszystkie parametry pracy instalacji. Rama oraz części maszyny, które są w kontakcie z nalewaną cieczą i roztworem myjącym wykonane są ze stali nierdzewnej AISI 304 (opcja AISI 316). Ta seria półautomatycznych maszyn została zaprojektowana dla małych i średnich firm.

MODEL K1

Jednogłowicowa maszyna myjąco-napełniającej, wyposażona w jeden lub dwa zbiorniki na detergent.

Osiąga wydajność od 15 do 18 beczek KEG na godzinę, w zależności od rozmiaru i długości cyklu mycia.

Solidna i łatwa w obsłudze i montażu oraz gwarantują higieniczną pielęgnację i napełnianie.

MODEL K2

Dwugłowicowa maszyna myjąco-napełniającej, wyposażona w jeden, dwa lub trzy zbiorniki na detergent.

Osiąga wydajność od 30 do 36 beczek KEG na godzinę, w zależności od rozmiaru i długości cyklu mycia.

Solidna i łatwa w obsłudze i montażu oraz gwarantują higieniczną pielęgnację i napełnianie.

Maszyny i linie do beczek KEG

MASZYNY AUTOMATYCZNE

AUTOMATYCZNE maszyny KEG pracują w przedziałach roboczych od 40 do ponad 240 sztuk/h. W obrębie maszyn automatycznych odbywa się międzyoperacyjny transport w celu prowadzenia operacji mycia, sterylizacji i napełniania.

Maszyny automatyczne COMAC zostały zaprojektowane do automatycznego prowadzenia cykli mycia i napełniania oraz przemieszczania i paletyzacji w linii stalowych beczek KEG i KEG PET.

Różnorodność dostępnych akcesoriów i głowic pozwala na pracę z KEGAMI plastikowymi różnych dostawców: Polikeg®, Ecokeg®, Dolium®, Petainer®, Key Keg®, czy Slim Line®. Jesteśmy w stanie dopasować nasze urządzenia również do innego typu kegów (a nawet dostarczyć również maszyny maszynę do wydmuchu kegów własnych).

W zależności od wydajności maszyny i wymaganych cykli mycia beczek KEG firma COMAC oferuje następujące modele:

MODEL PORTOFINO

Z jedną głowicą myjącą, jedną głowicą do sterylizacji parą i jedną głowicą napełniającą.

Wydajność od 30 do 36 KPH

MODEL CAPRI

Z dwiema głowicami myjącymi, jedną głowicą do sterylizacji parą i jedną głowicą napełniającą.

Wydajność od 50 do 55 KPH.

MODEL SIENA

Z trzema głowicami myjącymi, jedną stacją do ociekania ługu i jedną głowicą napełniającą.

Wydajność od 60 do 70 KPH.

Maszyny i linie do beczek KEG

MODEL TRIESTE

Z trzema głowicami myjącymi, jedną stacją do ociekania ługu, jedną głowicą do sterylizacji parą i jedną głowicą napełniającą.

Wydajność od 60 do 70 KPH.

MODEL VERONA

Z czterema głowicami myjącymi, jedną stacją ociekania ługu, jedną głowicą dozującą.

Wydajność od 60 do 75 KPH.

MODEL BOLOGNA

Z czterema głowicami myjącymi, jedną stacją ociekania ługu, jedną głowicą do sterylizacji parą, jedną głowicą dozującą.

Wydajność 60 do 80 KPH.

MODEL TORINO

Z pięcioma głowicami myjącymi, jedną stacją do ociekania ługu i jedną głowicą napełniającą.

Wydajność od 60 do 80 KPH.

MODEL MILANO

Z pięcioma głowicami myjącymi, jedną stacją do ociekania ługu, jedną głowicą do sterylizacji parą i jedną głowicą napełniającą.

Wydajność od 60 do 80 KPH.

Wyższe wydajności linii uzyskiwane są poprzez szeregowe i równoległe łączenie w/w maszyn w zespoły linii wyposażone w automatyczne roboty depaletyzujący i paletyzujące, jak również kontrolery szczelności beczek KEG.
Kompletna linia beczek KEG może składać się z wielu maszyn, w zależności od wymaganej wydajności.
PLC wyposażony w HMI umożliwia użytkownikowi ustawienie i sprawdzenie wszystkich parametrów pracy maszyn i synchronizację sterowania linii.

Naszą ofertę uzupełniają automatyczne końcówki linii służące do depaletyzacji i do paletyzacji stalowych beczek KEG zwrotnych i jednorazowych KEGÓW PET, jak również bogata lista akcesoriów do aplikacji zakrywek, do znakowania, etykietowania i kontroli beczek KEG. 

Beczki KEG - maszyny rozlewnicze na produkcję piwa, wina oraz napojów