NALEWARKI DO PUSZKI

Inwestując w monoblok do puszki kieruj się przede wszystkim parametrami mikrobiologicznymi, recepturowymi i TPO piwa (TOTAL PACKAGE OXYGEN) lub napoju oraz parametrami technologicznymi zapewniającymi ergonomię, efektywność i niezawodność sprzętu w długiej perspektywie czasowej. Dokonując zakupu zdajesz sobie sprawę, że mowa o najważniejszym elemencie rozlewni. Dlatego w tym szczególnym przypadku nie kieruj się wyłącznie ceną tylko postaw na wysoką jakość maszyny. Dobra nalewarka i seamer są sercem puszkowni, a my mamy dla Ciebie produkt, który spełnia wszystkie Twoje wymagania. Na bogaty asortyment monobloków oferowanych przez ULTRAPAK składają się najwyższej jakości maszyny produkowane przez:

– zakłady COMAC w Bonate Sotto (Bergamo) – producent specjalistycznych monobloków rozlewniczych do piwa

– zakład CFT w Parmie – producent monobloków rozlewniczych do napojów oraz zamykarek do puszek.

Comac01

Oto wybrane modele
MONOBLOKÓW DO PUSZEK

MASTER C-TECH

COMAC & CFT

MASTER C-TECH jest rodziną ultranowoczesnych wolumetrycznych monobloków ciśnieniowych przystosowanych do nalewu i do zamykania puszek. Maszyna posiada elektropneumatyczny system sterowania pracą zaworów nalewających (również w trakcie produkcji) oraz możliwość preewakuacji powietrza (pojedynczej, podwójnej lub potrójnej), co jest szczególnie cenione przez przemysł piwowarski i producentów napojów wrażliwych na tlen. Nalewarki MASTER C-TECH są zaliczane do światowej klasy premium i pracują z wydajnością do 90 000 puszek/h.

Do największych walorów MASTER C-TECH należy zaliczyć ponadto: kompaktowy charakter, higieniczne wykonanie (efektywna sanityzacja), system automatycznego zamykania obwodów wewnętrznych (C.I.P.), system automatycznego mycia powierzchni zewnętrznych (C.O.P.) oraz gwarancję najwyższej jakości nalewanego napoju: najniższy możliwy pobór tlenu i precyzja nalewu oraz możliwość zmiany sekwencji roboczych zaworów nalewających z panelu maszyny w trakcie pracy monobloku.

Główne cechy:

 • Szybka zmiana produktu i formatu.
 • Automatyczny układ puszek C.I.P.
 • Przepływomierze z wysoką dokładnością nalewu;
 • Dokładność mycia powierzchni C.I.P.;
 • Bezszczotkowe napędy: śruba rozdzielająca z serwomotorem.

MASTER C-BLOCK

COMAC & CFT

Podgrupa maszyn MASTER C-BLOCK, oparta na koncepcji modelu MASTER C-TECH, przeznaczona jest do pracy z wydajnością do 15 000 puszek/h. MASTER CAN C-BLOCK spełnia oczekiwania jakościowe skali kraft, czyli małych i średnich browarów, producentów soft-drinków, napoi energetycznych, oraz napojów segmentu RTD tj. alcopop i longdrink. Do największych walorów MASTER C-BLOCK należy zaliczyć: kompaktowy charakter – odpowiedni dla zakładów dysponujących ograniczoną powierzchnią, higieniczne wykonanie (efektywna sanityzacja), opcjonalny system automatycznego zamykania obwodów wewnętrznych (C.I.P.), opcjonalny system automatycznego mycia powierzchni zewnętrznych (C.O.P.) oraz gwarancję najwyższej jakości nalewanego napoju: najniższy możliwy pobór tlenu i precyzja nalewu oraz możliwość zmiany sekwencji roboczych zaworów nalewających z panelu maszyny w trakcie pracy monobloku.

CFT_MASTER-C-BLOCK-24-4_035

Główne cechy:

 • Solidna konstrukcja.
 • Łatwa zmiana produktu i formatu;
 • Przepływomierze z wysoką dokładnością nalewu;
 • Dokładność mycia powierzchni C.I.P.;
 • Opcjonalne automatyczne puszki C.I.P.;
 • Kompaktowa budowa;
 • Krótki transfer między nalewarką i zamykarką puszek, gwarantujący minimalny wzrost zawartości tlenu w trakcie nalewu;
 • Szybki proces instalacji dzięki wstępnemu montażowi kolektora centralnego;
 • Szybka (pon. 2 h) i prosta zmiana formatu na seamerze (szybkie zmiany w obrębie zakrywki i średnicy puszki);
 • Centralny system smarowania.
 • Panel dotykowy: wykresy i raporty produkcyjne, historia produkcji, monitoring trybu pracy i alarmów;
 • Zintegrowany interfejs pneumatyczny, hydrauliczny i smarujący (nalewarki i seamera);
 • Ukośny stół nalewarki i zamykarki.
id23_Grafika1-1
MICROBREW3_2

MICROBREW

COMAC3

MICROBREW jest jednym z najlepszych kompaktowych monobloków dla rynku minibrowarów i mikrobrowarów. Model CFT MICROBREW to nasz kompaktowy monoblok do napełniania i zamykania puszek. Specjalnie zaprojektowany, aby zapewnić najwyższą jakość przy osiągnięciu wydajności. Główne cechy:

 • Kompaktowa budowa;
 • Łatwa i szybka zmiana formatu;
 • Centralny system smarowania;
 • Mycie C.I.P. zaworów zewnętrznych;
 • Zewnętrzne mycie pianowe (opcja);
 • Innowacyjny system bez wejściowej śruby rozdzielającej;
 • Panel dotykowy: wykresy i raporty produkcyjne, historia produkcji, monitoring trybu pracy i alarmów;
 • Bardzo niskie TPO (minimalny wzrost zawartości tlenu w trakcie nalewu);
 • Zintegrowany interfejs pneumatyczny, hydrauliczny i smarujący (nalewarki i seamera);
 • Wydajność: do 6.000 puszek/h.

MAGIC CAN HF

CFT1

MAGIC CAN HF jest rodziną nowoczesnych monobloków przystosowanych do nalewu na poziom napojów niegazowanych na zimno i na gorąco i do zamykania puszek. Maszyny MAGIC CAN HF pracują z wydajnością do 72 000 puszek / h.

MAGIC CAN HF nie posaida zbiornika produktu, a jedynie kolektor recyrkulacyjno-zasilający, który gwarantuje ciągłość

przepływu produktu w ściśle określonej temperaturze. Temperatura produktu sterowana jest sygnałami z odpowiednią kontrolą zaworów trójdrożnych które przesyłają napój do nalewarki, jeśli posiada on prawidłową temperaturę.

W przeciwnym razie, gdy temperatura wykracza poza zadany parametr napój przesyłany jest do wymiennika.

Dostępna jest w ofercie również odmiana maszyny grawitacyjnej z tradycyjnym zbiornikiem produktu, przystosowana do pracy „na zimno” (model MAGIC CAN).

systemy linii produkcyjnej - nalewarki do puszek

MASTER CAN TRONIC

MASTER CAN TRONIC jest rodziną nowoczesnych monobloków ciśnieniowych przystosowanych do nalewu na poziom i do zamykania puszek. Maszyna posiada elektropneumatyczny system sterowania pracą zaworów nalewających (również w trakcie produkcji) oraz możliwość preewakuacji powietrza (pojedynczej, podwójnej lub potrójnej), co jest szczególnie cenione przez przemysł piwowarski i producentów napojów wrażliwych na tlen. Nalewarki MASTER CAN TRONIC dostępne są w wersji z 20-4 (20 zaworów nalewających i 4 głowice zamykarki). Maszyna osiąga przy pojemności 500 ml i temperaturze napoju 4-6oC wydajność do 12.000 puszek na godzinę.

systemy linii produkcyjnej - nalewarki do puszek

ISO i SMARTCAN

COMAC3

Model ISO 8-1 jest ciśnieniową nalewarką adresowaną do klientów kraftowych, tj. małych i średnich browarów, producentów soft-drinków, napoi energetycznych, oraz segmentu RTD tj. alcopop i longdrink. Maszyna osiąga niskie parametry TPO piwa, a jej 8 zaworów nalewających na poziom i 1-głowicowa zamykarka pozwalają na nalew z wydajnością do 4000 puszek na godzinę na poj. 250 ml.

nalewarka do puszki
Nalewarki do puszek

Model SMARTCAN 8-1 jest grawitacyjną nalewarką adresowaną do klientów kraftowych, tj. małych i średnich browarów, producentów gazowanych i niegazowanych soft-drinków, napoi energetycznych, oraz segmentu RTD tj. alcopop i longdrink. Cykl nalewu jest podzielony na dwie sekcje (pierwsza: wtrysk CO2, druga: nalew napoju odmierzanego przepływomierzami).

W momencie, gdy puszki osiągną minimalną akumulację 8 szt. puszek następuje otwarcie przeniesienie do pierwszej stacji złożonej z 8 dysz płuczących za pomocą CO2 lub azotu.

Następnie puszki przekazywane są do sekcji nalewającej od dna puszki, co  gwarantuje niski poziom natlenienia piwa. Po osiągnięciu zadanej pojemności nalewu określonej w recepturze (którą można modyfikować w zależności od rodzaju piwa), przepływomierz wysyła sygnał do natychmiastowego zakończenia dozowania produktu. Pod zakończeniu fazy nalewu 8 puszek jest przenoszonych do sekcji zamykania.

Pełne puszki, przenoszone na transporterze, pobierają wieczka z podajnika za pomocą mechanizmu przechwytywania wieczek. Cały proces kończy się zamknięciem puszki na jednogłowicowej zamykarce puszek. 

Maszyna osiąga dobre parametry TPO, a jej 8 zaworów nalewających grawitacyjnie i 1-głowicowa zamykarka pozwalają na nalew z wydajnością do 3.000 puszek/h dla puszki o poj. 330 ml, 2.300 puszek/h dla puszki 500 ml (dla piwa typu lager).

BEER
id23_Grafika3

CYGNUS

COMAC3

Wyjątkowy monoblok hybrydowy do napełniania butelek lub puszek z prędkością do 1.200 bph / cph. W jego skład wchodzą płuczka butelek szklanych, izobaryczna nalewarka butelek lub puszek oraz jednogłowicowy seamer i kapslownica.

Maszyna nadaje się do pracy z piwem oraz napojami niegazowanymi i gazowanymi.

Zastosowanie elektropneumatycznych zaworów napełniających sprawiają, że ta maszyna jest idealnym rozwiązaniem dla skali rzemieślniczej i osiąga wydajność do 1.200 bph / cph.

do 1 200 butelek lub puszek/h

nalewarka do puszki
nalewarki
kapsel
Nalewarki do puszek