MASZYNY PAKUJĄCE - PODKŁADKA, TACKA, FOLIA


Nasza oferta obejmuje maszyny przeznaczone do zbiorczego pakowania pojemników  jednostkowych w folię termokurczliwą.

Modele DIMAC: LASER, STAR ONE, STAR i NOVA wykorzystywane są do pakowania:

 • w folię termokurczliwą z płaską podkładką (wersja P),
 • na tacki z folią lub bez folii (wersja T),
 • w folię termokurczliwą z nadrukiem i bez nadruku (wersja F).
maszyny pakujące na linii produkcyjnej

Wszystkie w/w modele mogą być przystosowane do równoległego pakowania w jednym, dwóch lub większej ilości rzędów. Jest to uzależnione od układu i wydajności linii Klienta. Układy napędowe oraz sterujące pozwalają na uzyskanie najlepszych osiągów oraz wydajności (również w trakcie pracy z cienką folią). Najnowsze modele DIMAC NOVA są energooszczędne, ergonomiczne, intuicyjne i przyjazne dla operatora.

ULTRAPAK dostarczył na terenie Polski ponad 100 maszyn pakujących marki DIMAC, które pracują między innymi w takich firmach jak:
GRUPA SOBIESKI, AGROS-NOVA, MASPEX, FORTUNA, VICTORIA CYMES, BROWAR VAN-PUR, KINGA PIENIŃSKA, WOSANA, LONZA NATA, BARTEX, ŻYWIEC ZDRÓJ, PUPIL FOODS.

maszyny pakujące - folia termokurczliwa
maszyny pakujące - folia termokurczliwa
maszyny pakujące - folia termokurczliwa
maszyny pakujące - folia termokurczliwa

W trakcie negocjacji handlowych zachęcamy nabywcę do skorzystania z bogatej listy wyposażenia opcjonalnego, na której znajdują się m.in.:

 • modemy internetowe umożliwiające zdalną diagnostykę, aktualizacje programowe i formatowe,
 • układy hot-melt Robatech, Nordson lub innych marek,
 • zestawy antystatyczne,
 • fotooptyczne układy orientujące nadruk na folii,
 • centralne regulatory szerokości torów,
 • rozdzielacze opakowań,
 • transportery wejściowe i wyjściowe,
 • wózki transportowe do rolek z folią,
 • alternatywne systemy separacyjne.

SYSTEM ROZDZIELANIA PUSZEK

Transporter łańcuchowy z tworzywa, pneumatyczne urządzenie przeciw-zatorowe oraz układ sterowania przy pomocy fotokomórek (dla prawidłowego rozmieszczenia produktu i nagromadzenia minimalnej ilości produktu w każdym z kanałów) umożliwiają gładkie wejście produktu pomiędzy szyny prowadnic (tzw. tory prowadzące).

ZESPÓŁ PRZESUWU PRODUKTU PRZY POMOCY PRĘTÓW

Po ustawieniu produktu w wymaganej konfiguracji odbywa się poprzez przenoszenie bloku produktu przy pomocy prętów, co jest zsynchronizowane z pracą systemu owijania folią. Układ jest wyposażony w plastikowe boczne prowadnice dla uzyskania doskonałej zwartości pakietu oraz w ogranicznik momentu obrotowego, który chroni zespół prętów w razie ewentualnych przypadkowych zatrzymań.

SYSTEM ROZWIJANIA FOLII

Rolka folii jest umieszczana na jednym wale nośnym (drugi dostępny jest za dopłatą / wyższe modele posiadają 2 wały nośne w standardzie).
System wyposażony jest w możliwość ręcznego zgrzewania do sklejenia ( łączenia ) rolek z folią. Folia jest utrzymywana ciągle w jednakowym naprężeniu, dzięki pneumatycznemu zespołowi kompensującemu. Wałek z założoną rolką folii ma zdolność hamowania folii, z bezpośrednim oddziaływaniem na siłę rozwijania folii dla umożliwienia prawidłowego naprężenia taśmy na początku i na końcu rolki. Układ wyposażony jest w fotokomórki ciągniętej folii, dla kontrolowania czy produkt znajduje się w fazie z układem owijania, układ posiada też kontrolę obecności folii na opakowaniu. Dodatkowo zastosowane są czujniki fazy oraz ograniczniki siły pręta owijania folią.
Główny silnik maszyny współpracuje z falownikiem umieszczonym wewnątrz szafy elektrycznej; sterowanie synchronizacją faz pracy maszyny odbywa poprzez bezwzględny enkoder. Do napędu rozwijania folii zastosowano silniki bezszczotkowe, a do napędu obrotu urządzenia odcinającego folię ma wykorzystanie podzespół CB Warner. Do sterowania otwarciem taśmy transportera na wejściu układu podającego zastosowano mikroprzełącznik zabezpieczający.
maszyny pakujące - podkładka tacka folia
maszyny pakujące - podkładka tacka folia
maszyny pakujące - podkładka tacka folia

Tunel obkurczający

Opakowania owinięte folią wjeżdżają na pasie siatkowym napędzanym poprzez gumowe rolki. Pas siatkowy jest napędzany przez silnik za pomocą falownika zlokalizowanego wewnątrz szafy elektrycznej.
Naprężenie pasa jest utrzymywane na stałym poziomie przy pomocy ciężaru amortyzującego umieszczonego w ostatniej części tunelu. Tunel jest wyposażony w zewnętrzny system regulacji i optymalizacji przepływów powietrza odpowiednio do konfiguracji pakietu.
Maszyna posiada ręczne układ opróżniania tunelu w przypadku braku zasilania elektrycznego. Boczne panele tunelu mogą zostać zdemontowane w celu wymiany oporników (grzałek). Fotokomórka zabezpieczająca na wyjściu tunelu uniemożliwia przypadkowe pozostawienie produktu w piecu. Na końcu tunelu umieszczony jest wentylator chłodzący rozpoczynający proces natychmiastowego studzenia zgrzewki.
id53_Grafika4

MOŻLIWOŚCI PAKOWANIA W FOLIE TERMOKURCZLIWĄ NA TWOJEJ LINII

Maszyny pakujące do puszek i butelek - opakowania zbiorcze

TYLKO FOLIA

Maszyny pakujące do puszek i butelek - opakowania zbiorcze

PODKŁADKA + FOLIA

Maszyny pakujące do puszek i butelek

TACKA + FOLIA

Maszyny pakujące do puszek i butelek - opakowania zbiorcze

TYLKO TACKA

Folia termokurczliwa - maszyny pakujące puszki i butelki
MASZYNY PAKUJĄCE – PODKŁADKA, TACKA, FOLIA POPRAWKI
MASZYNY PAKUJĄCE – PODKŁADKA, TACKA, FOLIA POPRAWKI