MASZYNY PAKUJĄCE

TUNELE PAKUJĄCE W FOLIĘ TERMOKURCZLIWĄ

ULTRAPAK jest przedstawicielem producenta tuneli pakujących DIMAC firmy ROBOPAC PACKERS.
Nasza oferta obejmuje maszyny przeznaczone do zbiorczego pakowania pojemników jednostkowych w folię termokurczliwą.
Modele LASER, STAR ONE, STAR, i GALAXY wykorzystywane są do pakowania:
 • W folię termokurczliwą z płaską podkładką (wersja P),
 • Na tacce z folią lub bez folii (wersja T),
 • W folię termokurczliwą z nadrukiem i bez nadruku (wersja F),
 • tunele pakujące puszki i butelki w folię termokurczliwą
  Wszystkie w/w modele mogą być przystosowane do równoległego pakowania w jednym, dwóch lub większej ilości rzędów. Jest to uzależnione od układu i wydajności linii Klienta.
  Układy napędowe oraz sterujące pozwalają na uzyskanie najlepszych osiągów oraz wydajności (również w trakcie pracy z cienką folią). Maszyny marki DIMAC są ergonomiczne, interfejsy intuicyjne i przyjazne dla operatora, a zmiany formatowe przebiegają sprawnie i nie wymagają użycia narzędzi.
  ULTRAPAK dostarczył na terenie Polski ponad 100 maszyn pakujących marki DIMAC, które pracują między innymi w takich firmach jak: GRUPA SOBIESKI, AGROS-NOVA, MASPEX, FORTUNA, VICTORIA CYMES, BROWAR VAN-PUR, KINGA PIENIŃSKA, WOSANA, FOODCARE, LONZA NATA, BARTEX, ŻYWIEC ZDRÓJ, PUPIL FOODS.
  maszyny pakujące - folia termokurczliwa
  maszyny pakujące - folia termokurczliwa
  maszyny pakujące - folia termokurczliwa
  maszyny pakujące - folia termokurczliwa
  Pragniemy podkreślić, że Klienci mają możliwość przeglądania w panelu archiwów produkcyjnych maszyny oraz samodzielnego tworzenia nowych formatów.
  W trakcie negocjacji handlowych zachęcamy nabywcę do skorzystania z bogatej listy wyposażenia opcjonalnego, na której znajdują się m.in.:
 • Modemy internetowe umożliwiające zdalną diagnostykę, aktualizacje programowe i formatowe,
 • Układy hot-melt Robatech lub Nordson,
 • Zestawy antystatyczne,
 • Centralne regulatory szerokości torów,
 • Rozdzielacze opakowań,
 • Transportery wejściowe i wyjściowe,
 • Wózki transportowe do rolek z folią,
 • Systemy separacyjne DIMAC.
 • Maszyny pakujące do puszek i butelek - opakowania zbiorcze
  Maszyny pakujące do puszek i butelek - opakowania zbiorcze

  SYSTEM ROZDZIELANIA PUSZEK

  Transporter łańcuchowy z tworzywa, pneumatyczne urządzenie przeciw-zatorowe oraz układ sterowania przy pomocy fotokomórek (dla prawidłowego rozmieszczenia produktu i nagromadzenia minimalnej ilości produktu w każdym z kanałów) umożliwiają gładkie wejście produktu pomiędzy szyny prowadnic (tzw. tory prowadzące).

  ZESPÓŁ PRZESUWU PRODUKTU PRZY POMOCY PRĘTÓW

  Po ustawieniu produktu w wymaganej konfiguracji odbywa się poprzez przenoszenie bloku produktu przy pomocy prętów, co jest zsynchronizowane z pracą systemu owijania folią. Układ jest wyposażony w plastikowe boczne prowadnice dla uzyskania doskonałej zwartości pakietu oraz w ogranicznik momentu obrotowego, który chroni zespół prętów w razie ewentualnych przypadkowych zatrzymań.

  SYSTEM ROZWIJANIA FOLII

  Rolka folii jest umieszczana na jednym wale nośnym (drugi dostępny jest za dopłatą / wyższe modele posiadają 2 wały nośne w standardzie).
  System wyposażony jest w możliwość ręcznego zgrzewania do sklejenia ( łączenia ) rolek z folią. Folia jest utrzymywana ciągle w jednakowym naprężeniu, dzięki pneumatycznemu zespołowi kompensującemu. Wałek z założoną rolką folii ma zdolność hamowania folii, z bezpośrednim oddziaływaniem na siłę rozwijania folii dla umożliwienia prawidłowego naprężenia taśmy na początku i na końcu rolki. Układ wyposażony jest w fotokomórki ciągniętej folii, dla kontrolowania czy produkt znajduje się w fazie z układem owijania, układ posiada też kontrolę obecności folii na opakowaniu. Dodatkowo zastosowane są czujniki fazy oraz ograniczniki siły pręta owijania folią.
  Główny silnik maszyny współpracuje z falownikiem umieszczonym wewnątrz szafy elektrycznej; sterowanie synchronizacją faz pracy maszyny odbywa poprzez bezwzględny enkoder. Do napędu rozwijania folii zastosowano silniki bezszczotkowe, a do napędu obrotu urządzenia odcinającego folię ma wykorzystanie podzespół CB Warner. Do sterowania otwarciem taśmy transportera na wejściu układu podającego zastosowano mikroprzełącznik zabezpieczający.
  Maszyny pakujące do puszek i butelek - opakowania zbiorcze

  Tunel obkurczający

  Opakowania owinięte folią wjeżdżają na pasie siatkowym napędzanym poprzez gumowe rolki. Pas siatkowy jest napędzany przez silnik za pomocą falownika zlokalizowanego wewnątrz szafy elektrycznej.
  Naprężenie pasa jest utrzymywane na stałym poziomie przy pomocy ciężaru amortyzującego umieszczonego w ostatniej części tunelu. Tunel jest wyposażony w zewnętrzny system regulacji i optymalizacji przepływów powietrza odpowiednio do konfiguracji pakietu.
  Maszyna posiada ręczne układ opróżniania tunelu w przypadku braku zasilania elektrycznego. Boczne panele tunelu mogą zostać zdemontowane w celu wymiany oporników (grzałek). Fotokomórka zabezpieczająca na wyjściu tunelu uniemożliwia przypadkowe pozostawienie produktu w piecu. Na końcu tunelu umieszczony jest wentylator chłodzący rozpoczynający proces natychmiastowego studzenia zgrzewki.
  Maszyny pakujące do puszek i butelek - maszyny pakujące

  MOŻLIWOŚCI PAKOWANIA W FOLIE TERMOKURCZLIWĄ NA TWOJEJ LINII

  Maszyny pakujące do puszek i butelek - opakowania zbiorcze

  TYLKO FOLIA

  Maszyny pakujące do puszek i butelek - opakowania zbiorcze

  PODKŁADKA + FOLIA

  Maszyny pakujące do puszek i butelek

  TACKA + FOLIA

  Maszyny pakujące do puszek i butelek - opakowania zbiorcze

  TYLKO TACKA

  Folia termokurczliwa - maszyny pakujące puszki i butelki

  KARTONIARKI WRAP-AROUND & TACKARKI MARKI DIMAC ROBOPAC PACKERS

  W trakcie negocjacji handlowych zachęcamy nabywcę do skorzystania z bogatej listy wyposażenia opcjonalnego, na której znajdują się m.in.:

  • modemy internetowe umożliwiające zdalną diagnostykę, aktualizacje programowe i formatowe,
  • układy hot-melt Robatech, Nordson lub innych marek,
  • centralne regulatory szerokości torów,
  • rozdzielacze opakowań,
  • transportery wejściowe i wyjściowe,
  id52_Kolko1

  PROCES PAKOWANIA

  Jednostka wprowadzająca i system separacji B.I. – Urządzenie zapobiegające zakłóceniom w przemieszczaniu się produktów. Kontrola minimalnej ilości produktów, wykrywanie produktów przewróconych. Alternatywny system separacji składający się z taśmy z siatki metalowej, napędzanej za pomocą jednostki sterującej i serwomotoru , dzięki czemu zmiana formatowa jest możliwa z poziomu panelu operatora. Górny przenośnik, zsynchronizowany z produktem, stabilizuje go podczas procesu separacji.

  ŁADOWANIE PRODUKTU

  Materiał wyjściowy (wykrojnik) jest pobierany z magazynków za pomocą przyssawek oraz przy użyciu próżni.
  Magazynek jest regulowany, posiada dużą pojemność (około 300 wykrojników).
  Wykrojnik jest opuszczany, a następnie ruchem mechanicznym przemieszcza się wraz z produktem.

  id52_Kolko2

  FORMOWANIE KARTONU

  Podczas formowania materiał jest poddawany ruchowi skierowanemu w dół. Podczas tej fazy, wykrojnik otacza produkt na kształt litery U.
  Następnie górna część zostaje złożona, wewnętrzne klapy zamknięte. Zostaje zastosowany klej topliwy (hot-melt) W stacji wyjściowej formowanie kartonu zostaje ukończone dzięki pneumatycznym i mechanicznym dociskom, które składają zewnętrzne klapy, a także zapewniają niezbędne ściskanie. Zamknięcie małej klapki dokonywane jest za pomocą górnego przenośnika łańcuchowego. Transport kartonów podczas formowania możliwy jest dzięki mechanicznemu urządzeniu połączonemu z głównym wałem maszyny.

  id52_Kolko3
  formowanie kartonów - maszyny pakujące

  MOŻLIWOŚCI PAKOWANIA W KARTON NA TWOJEJ LINII

  Maszyny pakujące do puszek i butelek - opakowania zbiorcze

  CLUSTER PACK I INNE METODY PAKOWANIA

  Oprócz maszyn pakujących w folie termokurczliwą oraz kartoniarek mamy również w swojej ofercie urządzenia pozwalające pakować butelki/puszki w opakowania „CLUSTER PACK’.
  maszyny pakujące - cluster pack

  SCHEMAT DZIAŁANIA

  maszyny pakujące - cluster pack