SYROPIARNIE

SYROPIARNIE

Nasze syropiarnie dostępne są wersji od 3 000 do 60 000 I / h produktu końcowego i pracują w trybie automatycznym lub półautomatycznym. Na etapie projektowania dopasowujemy rozwiązania do konkretnych potrzeb technologicznych i wielkości hali Klienta.

Cukier wraz z wodą należą do głównych surowców w przemyśle napojowym.

Cukier może mieć różną jakość w zależności od rodzaju procesu rafinacji, któremu został poddany.

W przypadku gdy dostarczony cukier nie spełnia norm jakości i wymagań rozlewni napojów można go poddać następującym zabiegom: filtracji (w celu usunięcia zawieszonych ciał stałych), klarowaniu i odbarwieniu (w celu zmniejszenia zmętnienia oraz dezodoryzacji (w celu wyeliminowania wszelkich nieprzyjemnych zapachów i / lub smaków).

Sekcje do automatycznego rozpuszczania produktów sypkich.

Jednostki te nadają się do rozpuszczania i ciągłego dozowania produktów w proszku, takich jak cukier, kwas askorbinowy, kwas cytrynowy itp. W ich skład wchodzą 2 sekcje:

  • Sekcja rozpuszczania, w której proszek zasysany do wtryskiwacza podawany jest dalej recyrkulacji przez  pompę wirową, dzięki czemu ulega rozpuszczeniu w recyrkulującej cieczy. Druga sekcja służy do przechowywania i dozowania roztworu za pomocą pompy dozującej sterowanej przez falownik.
  • Sekcje mieszania syropu z wodą i koncentratem i aromatem.